su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti, vizyon tesisat ekibi sizlere günün her saati evinizde oluşan su kaçağı sorunlarına güvenilir tamir odaklı daire, iş yeri ve fabrika olmak üzere her türlü sıhhi su tesisat kaçaklarında cihazla kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti veren su tesisatçı firmasıdır.

Türkiye de hızlı nüfus artışı ve yaşam tarzı değişikliği, insanlar tarafından artan su talebine katkıda bulunmaktadır. Buna ek olarak, Türkiye de bazı bölgelerinde düşük seviyeli yağış, su tedarikinin yeteri seviyeye ulaşmasını yavaşlattı.

Bu nedenle, her birimiz, yakın gelecekte  en değerli meta olan su kaybını korumak için elimizden geleni yapmalıyız. Böyle bir çaba, su kaçağı ne kadar küçük olursa olsun, evlerimizdeki su sızıntılarına dikkat etmemiz gerektiğini göstermektedir.

Bazı su kaçakları tespit edilemeyecek kadar yavaş olsa da, bilinen bazı kaçaklar ev sahipleri tarafından göz ardı edilmektedir. Bunun nedeni, su kaçağı bulma çalışması  yapılmadığından yılda su kaybı binlerce metreküpe ulaşacağı gerçeğinden habersiz olarak tüketime devam ederiz. Tüm ev sahiplerinin de aynı tutuma sahip olup olmadığını düşünün.

Dahası, su kaçakları sadece dünya çapındaki su kıtlığına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda evin yapısının bazı kısımlarına da zarar verir. Evin yapısal elemanlarındaki hasarlar evin daha hızlı bozulmasına, çökmesine ve kiriş duvarlarda rutubete ve kokuya neden olabilir.

Su kaçağı tespiti, evin su tesisatı sisteminin alanlarını ve bileşenlerini periyodik olarak kontrol ederek veya piyasada bulunan bir su kaçağı tespit cihazı alınarak yapılabilir. Esas olarak bir tip su kaçağı tespit yöntemi vardır:

Pasif Kaçak Tespit Sistemleri– genellikle, nem sensörü ıslandığında alarm sesleri üreten bağımsız pille çalışan cihazlardır, bu alarmlar ev sahibinin su sızıntılarının tam olarak nerede olduğunu bulmasını ve gerekli onarımları yapmasını sağlar. Bunlar aküye bağlı cihazlar olduğundan, aküsü düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Aktif Kaçak Tespit Sistemleri – ayrıca su kaçaklarını tespit ettiğinde alarm çalar ve su akışını otomatik olarak durduracaktır. Herhangi bir su sızıntısını izlemek için bir nem sensörü veya bir akış sensörü kullanabilir. İki tür aktif kaçak tespit sistemi vardır:

Bireysel cihaz sistemleri – tek bir cihazdan gelen sızıntıları izler ve sızıntıların tespit edilmesi durumunda otomatik olarak bu tür cihazlara su beslemesini keser.

Tüm ev sistemleri – tüm evdeki sızıntıları izler ve evdeki ana su kaynağını kapatır, sızıntıların tespit edilmesi gerekir. Bir bütün ev sistemi, bir radyo sinyali veya kablo bağlantıları aracılığıyla valfı kontrol etmek için sinyal gönderen birkaç nem sensöründen oluşur.

Her ev benzersizdir ve ne tür su kaçak sisteminin uygulanacağını belirlemek için özel bir duruma sahiptir. Bazı basit sistemler ev sahibi tarafından kurulabilir, ancak karmaşık sistemler kalifiye bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır.

Evinizde bir su kaçağı tespit sistemi cihazınız yoksa, su damlatma sesini zaten duymadıysanız, evinizde her zaman su kaçağı olup olmadığını düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Su kaçakları genellikle su tüketen cihazın ve sıhhi tesisat armatürlerinin bulunduğu alanlarda meydana gelir. Su sızıntılarının aranacağı en belirgin alanlar arasında:

 • Banyo ve tuvalet alanı (duş başlığı, musluk ve su ısıtma sisteminde sızıntı olup olmadığını kontrol edin)
 • Mutfak (musluk, bulaşık makinesi, su ısıtma sisteminde sızıntı olup olmadığını kontrol edin)
 • Çamaşır odası (muslukta, çamaşır makinesinde sızıntı olup olmadığını kontrol edin)
 • Garaj ve bodrum alanı ( kapalı devre ısıtma hattı, sıcak su sistemini kontrol edin)
 • Su sayacı kontrol edin)

Görüntü ve ses yoluyla su sızıntılarını tespit etmek kolay bir iş gibi görünebilir. Bu, hızlı ve büyük kaçaklarda doğru olabilir, ancak yavaş ve küçük su kaçakları, bir su sızıntısı algılama cihazı yardımı olmadan tespit edilmesi imkansız olabilir.

 • Evinizde su kaçağı olup olmadığını bilmenin pratik bir yolu, su faturanızı takip etmektir. Aynı olağan tüketime sahip daha yüksek su faturanız varsa, profesyonel bir tesisatçı arayabilir veya İnternet sayfamızdan destek formu doldurabilirsiniz.

Su sızıntıları zamanla daha da kötüleşir; bununla mümkün olduğunca erken ilgilenmeniz akıllıca olacaktır. Erken tespit ve onarım, paradan tasarruf etmenizi ve evinizin zarar görmesini önlemelidir. Eğer görmezden gelirseniz, sadece yapmanız gereken bir şeyi ertelersiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

 Su kaçağının belirtileri nelerdir?

su sızıntısı , örneğin, nemin varlığı nedeniyle su duvarlarında sızıntı veya toprağa, sürekli anormal su tüketimine neden olur su sayacı devamlı dönüyorsa, çeşitli şekillerde hasar göze çarpar alt kata su kaçağı sorunu önemli olabilir ve daha fazla onarım veya yenileme çalışması gerektirir.

         

Neden hızlı bir şekilde kaçak tespit yapmalı?

Suyun süzülmesi, kaçağın hızlı bir şekilde yayılması durumunda hemen su tesisat hattına hasar tespit işlemi yaptırın genellikle önemli! Erken müdahale sizleri büyük zararlardan kurtarabilir ve su tesisat hattını yenileme çalışması gerekmeden az bir hasarla dairenizi tadilat gerektirmeden önlem almalısınız.

Termal kameraları, termal, kızılötesi, cihaz veya boya testleri gibi çeşitli özel makinelerimiz sayesinde, sızıntının kaynağını tam olarak tespit edebiliyoruz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma firması servisi  konut  artık bir su kaçağı için evinizi kırmadan dökmeden  komple su tesisat yenilemek zorunda olmayacaksınız. Su kaçağı belirtisi veya şikayetleri genelde alt komşunun şikayeti ile sızdırma kabarma tavanda terleme veya damlama olarak görünmektedir. diriliş tesisat firması artık bu gibi sorunları dert etmemenizi sağlıyor son teknoloji su kaçak tespit cihazlarıyla su tesisat kaçağını noktasal olarak buluyoruz.

Geçmiş yıllarda su sızdırma sorunu cihaz olmadan banyonuzda yada mutfak kısmında komple yenileme çalışmasına neden olurdu ancak teknolojinin hızla büyümesi tesisat alanında su kaçağı bulma cihazlarını ve kameralı görüntüleme sistemlerini sektöre sundu 2006 yılından beri son teknoloji su kaçak tespit cihazları ve ek ekipmanlarını firmamız bünyesinde barındırıyoruz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Dairede su tüketimiden sakının batarya ve muslukları daha sonra eğer varsa gömme rezervuar yada klozet dolum vanalarını kapatın . Su sayacını kontrol edin bir süre sayaç önünde bekleyin bekledikten sonra tekrar su sayacınızı kontrol edin eğer sayaç, üzerindeki rakamda bir değişiklik varsa dairede su tesisatı su kaçağı söz konusu olabilir.

Dairede veya iş yerinizde  aralıklı su sızıntılar varlık gösteriyor  ise bu atık su kaçaklarına işarettir. Böyle bir su kaçağı söz konusu ise hemen  üst komşunuzla yada alt komşunuzla irtibata geçebilir ve aralıklı kullanım gerektiren örneğin bulaşık makinası gideri yada mutfak atık su giderini bir süre kullanılmaması yönünde fikir alış verişinde bulunabilir ve atık su tesisat kaçağını’da kendiniz de tespit  edebilir ve su kaçak tespit firmasıyla iletişim kurabilirsiniz.

Üst kattan tavana su akıyor firmamız bu gibi su kaçağı şikayetini yoğun olarak almaktadır. Konutunuzdaki   bu kacağını bulmak için kameralı su kaçağı tespiti yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Örneğin dairede su kaçağı var ve bunun için bütün daireyi kırmaya dökmeye geretirmeden. Atık su kaçağı için kamera görüntüleme temiz su kaçağı içinse termal kamera yada ugustik dinleme cihazlarıyla için duvar ve fanyans bölgelerinden tespit işlemini yapmakta olan firmamız garantili hizmet sunar.

Vizyon tesisat su kaçak tespiti ve tıkanıklık açma firması olarak deneyimli personelimiz su kaçak tespit konusunda ayrı ayrı bu konuda eğitim almış ekip arkadaşlarımız sizlere zaman kazandırarak 15 dakika içinde su kaçağı tespiti yapmakta ayrıca uygun görüldüğünde su kaçağı tamiri ve onarımını da yerinde müdahale ederek yapmaktadır.. Vizyon tesisat su kaçağı bulma firması  sizlere garantili olarak su kaçağı tamiri yapmaktadır.

Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Bulma Servisi

Su faturanız endişe verici bir şekilde artıyor mu? Evinizde rutubet,  veya küf var mı? O zaman su kaçağı olabilir. 0.5 mm çapındaki bir su sızıntısı kaçağı, saatte 20 litreye veya günde 480 litreye kadar su kaybedebilir. Bu sadece size yüksek bir su faturası vermekle kalmaz, aynı zamanda su tesisat kaçağı binalarda çok ciddi hasara neden olabilir.

Su sızıntıları genellikle çıplak gözle görülmez. Su yolunu arar ve sızıntının olduğu yerden çok farklı bir yerde ortaya çıkabilir. Su kaçağı bulma servisi, size bir sızıntı olup olmadığını hızlı ve doğru bir şekilde söyleyebilir ve gerekirse bir dizi yenilikçi teknik kullanarak onu tespit eder. Hızlı ve güvenilir müdahale ile daha fazla su kaybı, kırılma ve bozulma durumlarını sınırlandırabilir veya hatta önleyebilirsiniz.

Termal Kamera İle Su Kaçağını Bulma

Yenilikçi teknikler sayesinde, Vizyon tesisat sizin için su kaçağı ve nem sorunlarının nedenini tespit edebilir. Bu tekniklerden biri termal görüntüleme veya kızılötesi teknolojidir.

Termal görüntüleme kameraları ile daha büyük yüzeyleri doğru şekilde yakalayabiliyoruz. Termal görüntüdeki renk farklılıkları, sızıntıyı tam olarak tespit etmeyi mümkün kılar. Sadece piyasadaki en iyi kızılötesi kameraları kullanmakla kalmıyoruz, aynı zamanda tüm teknisyenlerimiz de kullanımları hakkında kapsamlı bir eğitim alıyor.

Su kaçağı bulma servisi ayrıca sızıntıları tespit etmek için başka teknikler de kullanır:

 • Higrometri : Malzemelerde bağıl nemi ölçerek sızıntıları bulun
 • Akustik : Su akışındaki sızıntıya bağlı olarak gizli su borularındaki sızıntıları bulun
 • Elektrik Akustiği : Yeraltı veya dahili tel ve kabloları bulun
 • Endoskobi : oyukları, su boruları ve kanalizasyon sızıntı yerini veya seyrini belirleyen: Video görüntüleri kaydedilir bir sonda ile, bir ekranda izlenebilir.
 • İzleyici teknolojisi : İzleyici denilen boruları kullanarak sızıntıları bulun.

Su kaçağı servisi sistematik olarak çeşitli problem alanlarını ölçer. Gereksiz işlemlerden kaçınırız. Çoğu durumda, suyu tahliye etmemenize ve sizi su ve elektrik faturalarında çok fazla tasarruf etmeye çalışıyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı bulma nasıl yapılmalı ve borular, herhangi bir ev sahibi için büyük bir sorun olabilir. Besleme hatlarındaki su basınç altında olduğundan (tipik olarak inç metreküp  başına olası yüksek maliyet çıkabilir, bir boru veya ekleme parçası sızıntı yapacak ve genellikle suyu büyük miktarda zorlayacak şekilde kaçıracaktır. Bu basınç nedeniyle, borunun bir duvarda veya tavanın üstünde olmasına rağmen, bir borunun sızdırması durumunda genellikle çok belirgindir. Yapılacak ilk şey, bu boruya su beslemesini kontrol eden vanayı bulmaktır. Daha fazla bilgi için, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti için firmamızdan destek alın.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir