Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma herhangi bir parçanın giderler hattına kaçması, hatalı kullanım, suda parçalanmayan peçete kullanımı gibi nedenlere bağlı tıkanıklık sorunları ile uğraşır dururuz. Çoğu zaman bilindik yöntemler uygulanmaya çalışsak da, detaylı sonuç almakta zorlanırız. Hem tuvalet tıkanıklık açma konusunda hem mutfak tıkanıklık açma işleminde ve lavabo tıkanıklık açma olsun, böyle durumlarda yapılması gereken tıkanıklık açma işlemini yapan profesyonel bir firmayla iletişime geçmek olucaktır. evinizde tıkanıklık la alakalı sorunu bulunuyor ise sizlere son teknoloji cihazlarla kısa zamanda gider atık tesisat sorununu çözüme kavuşturuyoruz. ister telefonla ister mesaj formu oluşturarak tüm tıkanıklık açma sorununa uzman personeli ve teknolojik cihazlarla kırmadan tıkanıklık açma işlemini robot ve kamera desteği ile açıyoruz..

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalette bir tıkanıklık evde kendi ellerinizle ortadan kaldırılabilir

Tahliye Tıkanmasının Temel Göstergeleri

Aşağıda listelenen başlıklardan en az birinin meydana gelmesi, tuvalet drenaj borusunda veya kanalizasyonda bir tıkanma olduğunu gösterir:

  • kalıcı hoş olmayan kokunun ortaya çıkması;
  • su kanalizasyona çok yavaş girer veya hiç gitmez;
  • kanalizasyon borusundan dışkı tuvaleti görünümü.

Tuvaletin tıkanmasının nedenleri nelerdir ve drenaj su bırakmazsa ne yapmalı? Tuvaletin tıkanması ciddi bir sorun yaratabilir, bu nedenle bu durumun kaynaklarını bulmak çok önemlidir.

Kanalizasyondaki tıkanmasının olası nedenleri

Tesisatçılar bu tıkanmaya neden olan aşağıdaki faktörleri çağırır:

  • drenaj borusunun yanlış montajı;
  • tuvaletin çalışması sırasında ihlaller.

Kanalizasyon borusu, örneğin yetersiz eğim ile teknolojik standartları ihlal edecek şekilde döşenirse, tahliye sırasında boruda kademeli bir birikim olur. Zamanla bu tıkanmaya neden olabilir. İnsan yaşamının doğal ürünlerine ek olarak, su borunun içinde biriken mineraller içerir.

Tıkanma, suyun yavaş bir drenajını ve drenaj deliğinden hoş olmayan bir kokuyu gösterebilir.

Kanalizasyonlarda tıkanmanın bir başka nedeni yeterli havalandırma eksikliğidir.

Önemli! Kanalizasyon sisteminin düzgün çalışması için, havanın mutlaka yükselme borusuna girmesi gerekir, aksi takdirde tıkanmalara neden olabilecek sıvı çıkış oranında bir azalma olacaktır.

Ancak tıkanmış bir tuvaletin en yaygın nedeni, bunun insanlar tarafından kötüye kullanılmasıdır. Sonuçları düşünmeden, haneler tuvalete zayıf çözünen çeşitli maddeler dökerler. Bir tıkanmanın meydana gelmesinin nedeni, büyük parçaları drenaj borusuna, kedi kumu, büyük kağıt parçaları ve benzerlerine boşaltılan yiyecek israfıdır. Bazen metresi yanlışlıkla kirli suyla birlikte tuvalete bir bez dökebilir.

Tıkanma yerinin ve derecesinin belirlenmesi

Tuvaleti temizlemeye başlamadan önce, tıkanıklığa neyin neden olduğunu, hangi yerde meydana geldiğini ve derecesinin ne olduğunu belirlemek gerekir. Sorunun giderilmesi için yöntem ve araçların seçimi buna bağlı olacaktır.

Kanalizasyon boruları evde nasıl temizlenir: yöntemler ve araçlar. Kanalizasyondaki tıkanma sebebinden hızlı bir şekilde nasıl kurtulur: boruların tıkanmasını ortadan kaldırmanın en etkili yolları.

Tıkanma hem kanalizasyon eğiminde  hem de tuvalet borusunda yerel olarak oluşabilir. Tıkanma yerini belirlemek için suyun küvet veya lavaboda kanalizasyona nasıl girdiğini kontrol etmeniz gerekir.

Her yerde düşük bir drenaj oranı görülürse, sorun eğiminde yoğunlaşır ve kanalizasyonun kendi başınıza temizlenmesi büyük olasılıkla mümkün değildir.

Her iki sıhhi tesisat noktasındaki suyun normal olarak ayrılması durumunda, kanalizasyon  düzeni yok ve tuvalet tıkanır. Bu durumda evde ne yapmalı ve bu sorunla kendiniz başa çıkmanız mümkün mü?

Olası Tıkanma Seçenekleri

Tuvaleti temizlemek için çeşitli yöntemler vardır.

  • kimyasal – özel kimyasallar kullanarak;
  • halk – ev ilaçları yardımıyla;
  • mekanik – sıhhi tesisat aletlerinin yardımıyla.

Tuvalet tıkanırsa, önce ne yapmalıyım? İlk önce tıkanma derecesini belirlemeniz gerekir. Su kanalizasyondan yavaşça da olsa terk ederse, çöple tıkanma seviyesi küçük olarak tanımlanabilir.

Kanalizasyonun ciddi bir şekilde tıkanmasıyla, bir uzman çağırmadan yapamazsınız

Drenaj borusuna katı şekilde çözünür olmayan katı nesnelerin girdiğinden şüpheleniyorsanız, tuvalet kağıdı veya yer beziyle tıkanmışsa, doğrudan oradan elinizle çıkarmaya çalışmalısınız. Bu prosedür en hızlı ve en etkili olabilir. Her şeyden önce, ellerinizde lastik eldivenler giyerek ve muhtemelen burnunuzu bir gazlı bezle kaplayarak kendinizi korumanız gerekir. Sonra elinizi drenaj deliğine sokun ve tıkanıklığın nedenini bulun. Bir bez ve büyük döküntü elle borudan kolayca çekilir.

Tıkanma katı nesnelerden yapılmış bir mantarla bağlı değilse, tuvalet drenaj borusunu özel kimyasallarla temizleyebilirsiniz.

Tuvaletteki tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için en yaygın araçlar – vakum ve tesisat sustasıdır.

Kimyasalla tıkanıklık açma yolları

Tuvaleti temizlemenin en yaygın yolu “dök aç”, “gider açıcı”, “prox300” ve kanalizasyon borularını temizlemek için bilinen diğer kimyasallardır. Bu ilaçları kesinlikle talimatlara uygun olarak kullanın.

Önemli! Tuvaleti temizlerken, birkaç farklı ev kimyasalını aynı anda kullanmayın, reaksiyon gösterebilir ve sadece durumu kötüleştirebilirler.

Kimyasal yöntemle tıkanıklığı giderdikten sonra, tuvalet atık su  borusunu birkaç litre suyla iyice yıkamak gerekir.

Evde agresif kimyasalları mümkün olduğunca az kullanmayı tercih edenler için, tıkanmayı ortadan kaldırmak için alternatif bir yöntem vardır. Tuvalet tıkanırsa, popüler kimyasallara başvurmadan evde nasıl temizlenir? Kanalizasyon borularını temizlemek için en basit halk ilacı kabartma tozudur. Yarım paket sıradan kabartma tozu tuvalet suyunda çözülmeli, iyice karıştırılmalı ve biraz bekletilmelidir. Küçük bir tıkanma ile bu aktif alkali, gider borusu içindeki birikintileri çözecek ve tuvaleti temizleyecektir.

Tıkanıklığı temizlemek için önerilen dozu artırmayın veya aynı anda birkaç kimyasal kullanmayın.

Tuvaletin kimyasal veya halk ilaçları ile tıkanması ortadan kaldırılamıyorsa, mekanik temizlik seçeneklerinden birini uygulayabilirsiniz.

Piston ile temizleme

Çoğu zaman, sahipleri tuvalete kedi kumu gibi dolgu maddeleri gibi çeşitli küçük parçacıklar atar ve bu da tuvaletin tıkanmasına neden olur. Tuvaletin bir mantar oluşturan kedi kumu ile tıkanması varsa, bu tıkanıklığı bir pistonla kırabilirsiniz. Bu sıhhi tesisat aleti, drenaj deliğine yerleştirilmeli ve tutamağa basılarak kuvvetli bir şekilde “havalandırılmalıdır”. Pistonun çapı tahliye deliğinin çapından daha büyük olmalıdır, böylece kauçuk kısmı tuvaletteki tahliyeyi tamamen kaplar. Boruda oluşturulan basınç düşüşü, çöpü dışarı itecek veya kanalizasyona indirecektir.

Büyük nesnelerden veya evsel atıklardan gelen mantar bir piston ile çıkarılabilir

Tıkanıklık açma makalemizde mümkün olduğunca siz değerli müşterilerimize bilgi ve birikimi ve tecrübemizi yansıtmaya çalıştık umarız detaylı bir  makale olmuştur. Bu Yöntemler hala sorunu çözüme kavuşturmadıysa mutlaka tıkanıklık açma konusunda uzmandan destek alın vizyon tesisat firması olarak tıkanıklık açma aksaklıklarınız da her türlü ekip ve ekipmanla hizmetinizdeyiz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir