Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evde Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığını açma için ücretsiz ve ücretli ikiye ayrılan farklı çözümler sunulmakta firmamızın sizlere önereceği eğer yeteri kadar tuvalet tıkanıklığı açma konusunda tecrübeniz yoksa bizimle irtibata geçebilir, uygun ve ekonomik fiyatlara kırmadan robotla tıkalı tuvalet açma hizmetimizden destek alabilirsiniz. Ancak ben normal tuvalet tıkanıklığını açarım bunun için servise herhangi bir ücret ödememe gerek yok derseniz yazımızda evde tuvalet tıkanıklığı açma nasıl yapılır sorusuna sizin için değerlendirdiğimiz pratik yöntemlere yazımızda işinize yarayacak bilgileri okumanızı öneriyoruz.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanmaları hiç olmadık anda istem dışı meydana gelmekte ve oldukça can sıkıcı durumların başında gelir, neyse ki  uygulayacağınız bir kaç yöntemle tıkanıklık açma firmasına ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Bir çok tıkanıklık sorununu kendinizde giderebilirsiniz evde tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinden bazıları sıcak su, tuvalet pompası, sirke ve karbonat ile yapılan yöntemlerle temizlenebilir. Bu makalede tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, birkaç yöntemden bahsedelim.

Tıkalı tuvalet açmak için tuvalet pompası kullanımı (yöntem 1)

 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası

  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası

  Öncelikle tuvaletin taşmasını önleyelim. Tuvaletin sifonuna basıldığında eğer su gitmekte zorlanıyorsa kesinlikle bir daha sifona basmayın. Su giderinde sorun olduğundan taşmaya sebep olacaktır. Yapmanız gereken öncelikle sifonun dolum vanasını kapatmak ve taşma olasılığını ortadan kaldırmak olacaktır.

 • Tuvaleti hazır duruma getirin. atık suyun etrafı kirletme olasılığına karşı tuvaletin çevresine bez parçası veya kağıt türü bir şeyler yerleştirin. Bu iş bitiminde yapacağınız temizliği kolaylaştıracaktır. unutmadan olası bir koku olacağından tuvalette havalandırma fanını mutlaka açalım.
 • Tıkanıklık ciddi ise mutlaka elimize hijyen açısından koruyucu eldiven takalım takdir edersiniz ki tuvaletler hijyenik açıdan sağlıklı değildir. eldiven takmak sizi hem sağlık açısından hemde mikroplardan koruyacaktır.
 • Tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşıp ulaşmadığına bir bakın, eğer tıkanıklığa sebep olan cisim gözle görünebilir ise ulaşıp almaya çalışın. ancak ulaşmanız zorsa eğer uğraşmayın ve diğer yöntemleri denemelisiniz.
 • Tuvalet pompası kullanmayı deneyin, alacağınız pompa kaliteli ve büyük boy kauçuklu olmalıdır. nedeni tuvalet giderine vakum yapıldığında basınç değeri itici olaması önemlidir yoksa tuvalet pompası tıkanıklığı açma konusunda pek varlık göstermeyebilir.
 • Tuvalet pompasını tuvalet taşının içine yerleştirin, pompanın taşın deliğini tamamen kavradığından emin olun ve pompanın itici bir gücü olacağından taşın içine yeteri kadar su dökün nedeni suyun içinde vakumlama daha etkilidir. Pompanın tuvalet deliğini kapatacak şekilde bastırın ve bir kaç defa ileri geri vakum yapmaya başlayın, bu esnada vakum hava basıncı uygulayacaktır.
 • Eğer tıkanıklığa sebep olan cisim, peçete veya ıslak mendil gibi basit tıkanıklık ise 20 dakika vakumlama yeterli olacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma için çözüm olacaktır. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra sifon vanasını açalım ve sifon dolduktan sonra sifonu çekelim eğer su giderden yavaş gidiyorsa vakum işlemini bir kaç defa daha yapmak inatçı tıkanıklık sorununa çözüm olacaktır.

Kimyasal ile tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır (yöntem 2)

Tuvalet açıcı kimyasal nasıl kullanılır. Tuvalet gider açıcı için tavsiye edilen miktarlarda kimyasal kullanılmasına özen gösterin. Muhtemelen tıkanıklık açıcı kimyasalların tıkalı gider üzerindeki işlevini yerine getirebilmeleri için gece boyunca beklemek gerekebilir. Tıkanıklık sorunu giderildiğinde tıkalı tuvalet gideri de açılmış olacaktır.

Not:Kimyasal üzerindeki kullanım talimatını mutlaka okuyun ve talimatlara göre kullanımını gerçekleştirin aksi taktirde kullanımı fazla olan kimyasallar gider hattına ciddi zararlar verebilir.

Demir elbise askılığı ile tuvalet açma (yöntem 3)

Tıkanıklık durumuna göre uzak yada yakın mesafede elbise askılığı tuvalet veya klozet tıkanıklığında işinize yardımcı olabilir. öncelikle bir pense yardımıyla demir elbise askılığının kıvrımlı olan kısmını düzeltelim sonrasında taşa zarar vermemesi için bir bez parçası bağlayın daha sonra düzelttiğimiz demir elbise askılığını klozet taşının boru hattına gönderin ileri geri bastırarak tıkalı olan kısmı açın sonrasında bir defaya mahsus sifonu çekin su akışı normal gidiyorsa tıkanıklık açılmış demektir.

Tıkalı tuvalet açma teli (yöntem 4)

 • Tuvalet açma teli veya lavabo açma teli alın. Tuvalet açma telleri yapı marketlerde bulunmaktadır, hat gider borusu kıvrımlarına göre yol alabilen bir telin gideceği en kıvrımlı bölgelere ulaşabilmesi için yumuşak bir tel almaya dikkat edin.Tuvalet açma teli, tuvaletin taşını tahrip etmeden ya da hasara yol açmayan klozet giderini temizlemek için özel tasarlanmış gider açıcı tellidir. Tıkanıklık açma robotları kullanmayan su tesisatçıları da genelde bu yöntem üzerinden sorunu gidermeye çalışırlar.
 • Telin kıvrımlı ucunu gider ağzından gönderin. Gider tıkanıklığı sebebini fark edene kadar teli pimaş içine göndermeye devam edin
 • Teli tutma aparatı ile beraber çevirerek gider hattına salın. Açma telinin genel amacı; tıkanmış gidere sebep olan yumuşak cisimleri parçalara ayırarak daha küçük olmasına yardımcı olur ve hareket etmesini sağlar. Tıkalı giderin  açılıp açılmadığını kontrol etmek için sifonu bir defaya mahsus kullanın.
 • Eğer tüm bu yöntemler tıkalı tuvalet giderini yada tıkalı klozet giderinizi açmak için yardımcı olmadıysa mutlaka profesyonel bir firmadan destek alın Vizyon Tesisat bu konuda son teknoloji cihazlar desteğiyle tuvalet tıkanıklığı açma,klozet tıkanıklığı açma gibi sorunlara kesin çözüm sunar kırma dökme gerektirmeden tüm tıkalı giderleriniz açılır firmamızla iletişim sekmesinden irtibat kurabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklıkları Neden Meydana Gelir?

 • Tıkalı tuvalet, amacı dışında kullanılması ve usta hataları diyebileceğimiz sebepler yüzünden meydana gelmektedir.
 • Tuvalet tıkanıklığında en yaygın, kullanıma bağlı dikkat edilmeyen hatalar gelmektedir.
 • Tuvalete atılan ıslak mendil, peçete gibi cisimler tuvaletin tıkanmasına sebebiyet vermektedir.
 • Tuvalette günlük temizlikte kullanılan kimyasallarda tıkanıklığa sebep olur.
 • Dikkat etmeniz gereken suda parçalanabilen yumuşak tuvalet kağıtları kullanmak ve tuvalet borusunda özellikle çatal veya dirsek kısımlarında biriken kağıtlar tıkanıklığa sebep olmaktadır.
 • Tuvalet tıkanmasında etkili olan sebeplerden biri de çocuk bezleridir. Çocuk bezleri tuvalet borusunda sıkışmaya sebebiyet verir ne kadarda basınçlı su ile gönderilmeye zorlansa’da maalesef belirli bir alanda takılır.
 • Tıkanan tuvalette analiz yapılırken tuvalet borusu içine gönderilen kamera görüntüsüne takılan cisimler vardır. Örnek tuvalet temizlik fırça başlığı ve klozet kapak montaj vidaları olmaktadır.
 • Tuvalet temizleme fırçası kullanırken dikkat edilmesi faydalıdır, aksi bir durumda tıkanıklığa yol açmaktadır.
 • Bazı durumlarda çocuklarda oyuncak atmakta ve tıkanmaya sebebiyet vermektedir.

Elektrikli süpürge kullanımı (yöntem 5)

 • Elektrik süpürgesi ile tuvalet tıkanıklığı açma yöntemini denemelisiniz. Eğer pompalamayı ve telle açmayı deneyip bir sonuç alamadıysanız, elektrik süpürgesini denemekte fayda var. Basit sıradan bir süpürge kullanmayın.
 • Elektrik süpürgesi kullanmak için boru içinde su olmaması gerekir.Elektrik süpürgesi kullanmak için tuvalet, sudan ve tüm diğer istenmeyen birikintilerden arınmış olmalıdır.
 • Süpürgenin hortumunu gidere yerleştirin.Tuvalet deliğinin birkaç santim içine gönderin. Hortumu yerleştirdikten sonra, giderin  deliğinin açık kalan kısımlarına eski bir bezle sarın.
 • Süpürgeyi çalıştırın.Gider tıkanıklığı sorununu çözmek için bir elinizi kullanıp bezlerin üzerinde basınç uygulayın, bir kaç dakika makineyi çalıştırın. Süpürgenin tıkanıklığı çekebilmesi gerekir.

Robotla Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Robotla tıkanıklık açma makinesi elektrikle çalışan ve kıvrımlı susta ile desteklenen tıkanıklık açma makinesidir. robotla işleme başlamadan önce tıkalı olan tuvalet hattını görüntülemek gerekir tıkanıklığa sebep olan her neyse kameralı cihazla görüntülenir ve makineye gerekli olan aparatlar tıkılarak tuvalet tıkanıklığı açma işlemine başlanır.

 • Elektrikli robot cihaz kullanmadan önce kamera ile tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa neden olan cisim gözetlenir.
 • Cismin parçalanabilen ya da parçalanmayan bir cisim olup olmadığı tespit edilir ki, burada robot cihazın ucuna uygun aparat takılması için bu önemlidir.
 • Parçalanabilecek bir cisim ise robot cihazın ucuna ona uygun bir aparat takılır ve tıkanıklık işlemi başlar.
 • Daha sonra gider içine gönderilen robot cihazın parçalayıcı ucu ile cisim parçalanır ve tuvalet tıkanıklığı açılır.
 • Tıkanıklık açılan boru hattına tekrar kamera gönderilir ve boru hattı tamamen açılmış mı kontrol edilir.

Kameralı Tıkanıklık Açma 

Kamera ile tıkanıklık açma kırma dökme gerektirmeden, kamera ile tıkalı gider açma geçmiş sistemlere göre daha verimli yapılabilmekte, yaşadığımız alanlarda konut daire veya iş yerleri pis borularında meydana gelen tıkanıklık sorunları tesisat hatlarını kırmadan robotla açma işlemi yapılarak daha az maliyetlere tıkanıklıkları gidermeye yarayan kameralı tıkanıklık açma işlemi firmamız tarafından İstanbul’un bütün ilçelerine fiyat farkı olmadan kırmadan dökmeden servis hizmeti sağlıyoruz.

Kırmadan klozet tıkanıklığı açma işlemi tuvaletlerin tıkanması sonucu kullandığımız suyun tuvaletten  gitmediği zamanlarda ilk aşamada kendi imkanlarımızla müdahale etmeye çalışırız. Ancak etrafa ve boru hatlarına ciddi zararlar verebiliriz. Durum böyle olunca gerek oturum alanlarımız ciddi atık kokusuna maruz kalabilirsiniz. Bu durumda tesisatçı çağırmanız ve tuvalet tıkanıklığına sebep olan kimyasallar temizleme ayrıca tıkanıklığı gidermekte kullanılan robotlu cihazlarla etrafı kirletmeden tıkanıklığı açma yapılabilir.

Vizyon tesisat tuvalet tıkanıklığı açma firması

 • Vizyon tesisat, İstanbul’un bütün ilçelerine servis ağı mevcuttur.
 • İstanbul’un tercih edilen firmaları arasında yer almaktadır.
 • Son teknoloji cihazlar ve her biri mesleki yeterlilik belgeli personelimizle hizmet veriyoruz.
 • İstanbul’un hangi ilçesinde ikametkah ediyorsanız, bir saat içinde adresinize ulaşarak çalışma başlatıyoruz.
 • Vizyon tesisat tarafından yapılan bütün onarım ve tadilatlar, iki yıl süreyle firma garantisi altındadır.
 • Tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında kullanılan Robotla tıkanıklık açma yöntemi kanal görüntüleme yöntemi ve atık su gider hattı yıkama cihazlarımızla hizmet vermekteyiz.

İlgili armalar 

Klozete bez kaçtı tıkanır mı, tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım, evde tuvalet tıkanıklığı açma, klozet su yavaş gidiyor, etkili tuvalet açma yöntemleri, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri, tuvalet tıkanıklığı nedenleri, tuvalet tıkanıklığı çözümleri, alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır, alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde, normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, apartmanda tuvalet tıkanması, tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü, tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları, tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı, tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat, apartman ortak gider borusu tıkandı, alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım, bina gideri tıkandı, apartman mutfak gideri tıkanması, apartman kanalizasyon giderleri, tuvalet neden tıkanır, apartman yönetmeliği gider borusu, apartman kanalizasyon yönetmeliği, normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde, tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır, evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tuvalet açıcı, tuvalet açıcı nerede satılır, tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır, giderden su taşması, gider borusundan su gelmesi, balkon giderinden su gelmesi, sifonu çekince su yükseliyor, tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım, klozet su yavaş gidiyor, tuvalet geri tepmesi, lavabo giderinden ses gelmesi, klozete bez kaçtı ne yapmalıyım, apartmanda tuvalet tıkanması, tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır, evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tuvalet fırçası klozete kaçtı, tuvalet sürekli tıkanıyor

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir