Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma ve tıkalı tuvalet açma sorunlarına evde kendi uyguladığınız yöntemlerle açamıyorsanız eğer bir o kadar uğraştan sonra gider hattınıza ciddi sorunlar oluşmadan muhakkak tıkanıklık açma konusunda profesyonel bir tesisatçı firmasından destek almalısınız firmamız en yenilikçi teknoloji cihazlarla gider açma hizmeti vermektedir firmamıza iletişim sekmesinden destek talebi oluşturabilirsiniz.

   

Evde beklemedik anda başınıza gelebilecek can sıkıcı problemlerin başında gelir tuvalet tıkanıklığı uğraşması bir hayli zor ve meşakkatli olmasından dolayı çeşitli yöntemlere başvurmak zorunda kalabilirsiniz makalemizde alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ve evde tıkalı tuvalet açma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evde Tuvalet Neden Tıkanır ?

Evinizde veya iş yerlerinde gerek alafranga tuvalet gerekse alaturka tuvaletler genellikle hatalı kullanım ve düzensiz temizlikten kaynaklı tıkanabilir. Bazen tuvalete gelişi güzel çok fazla miktarda tuvalet kağıtları, kadın petleri, çocuk bezleri, gibi buna benzer çöp birikintileri atıyoruz ve bu durumda tuvalet tıkanmalarına neden oluyoruz hatta çocukların farkında olmadan attıkları oyuncaklar bile tıkanmaya sebep olabiliyor.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ?

Tuvalet tıkanması hiç olmadık anda oluşmakta ve bizleri çeşitli yöntemlere yöneltmekte tıkanmış bir tuvaleti açmak için uygulayacağınız birkaç yöntemle tesisat firmalarına ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Birçok tıkanıklık sorunlarını evde kendinizde giderebilirsiniz yazımızda birkaç başlıkta tıkanmış tuvalet nasıl açılır görsel ve açıklamalı olarak atlatmaya özen gösterdik umarız faydalı olmuştur.

Öncelikle tuvaletin taşmasını önlemek için kesinlikle tuvalet sifon dolum vanasını kapatalım nedeni ise eğer tıkalı bir tuvalete sifonu kapatmadan basarsanız bu taşın haznesinden taşmaya sebep olacaktır. Tamamen emniyeti aldıktan sonra gider açma yöntemlerine başlayabiliriz.

Tuvaleti hazır duruma getirin, atık suyun etrafı kirletme olasılığına karşı tuvaletin çevresine bez parçaları veya havlu serin bu işlem tıkalı boruyu açtığınızda tuvaleti temizleme işlemini kolaylaştıracaktır. Hatırlatma ciddi bir koku oluşacağından tuvalet havalandırma fanını veya varsa camını mutlaka açalım bu durumda koku size rahatsızlık vermeyecektir.

Tıkanıklık açmak için mutlaka hijyen açısından elimize koruyucu kauçuk eldiven takalım çünkü tuvaletler hijyenik açıdan sağlıklı değildir. Eldiven takmanız sağlık açısından ve mikroplardan koruyacaktır. Bu işlemlerden sonra izleyeceğimiz yöntemler ve adımlar.

Pompa ile alaturka tuvalet açma

                                   

Tuvalet tıkanıklığını sonlandırmak için ilk olarak ihtiyaç duyacağınız el takımı tuvalet pompasıdır. Bu pompayı kullanmadan önce tuvalet haznesinde mutlaka su olduğundan emin olun pompanın etkili olması için muhakkak tuvalet haznesinde su olması gerekmektedir. Resimde örnek olarak gösterdiğimiz pompa uygun ve kullanışlıdır tuvalet deliğine iyice yerleştirdikten sonra ileri geri birkaç defa pompalama işlemine başlıyoruz su gitmeye başladıktan sonra sifon vanasını açıp sifonu çekiyoruz.

Demir elbise askılığı ile tuvalet açma ?

Tel Elbise Askılığı İle Tuvalet Açma

Tel Elbise Askılığı İle Tuvalet Açma

Tıkanıklığın uzak mesafede olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle ince tel elbise askılığının düğüm yerinden pense yardımıyla açıp düzeltin sonra telin ucuna fazla kalın olamayacak şekilde bez sarın ve bağlayın. Daha sonra hazırladığının tel elbise askılığın alaturka tuvalet giderinin içine sokun ve ileri geri hareket ettirin muhtemelen tıkanıklığa sebep olan nesneyi itecektir sonrasında tuvaletin açıldığından eminseniz sifonu bir seferliğine çekin.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalı ve Doğal Yöntemler ?

tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

Tıkanıklık hala açılmadıysa o zaman doğal yöntemleri denemeye yönlen melisiniz. 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sıcak su ve sirke tuvaletin içine dökün, ve bu karışımı iki veya üç saat kadar bekletin önemli burada hatırlamanız gereken durum karbonat ve sirke karışımı esasen organik cisimlere etki edeceğidir. Son olarak tuvalet açma kimyasalı kullanımından faydalanabilirsiniz. Kimyasala açma yöntemi hijyenik pet, saç kalıntıları ve izmarit türü atıklarda eritmede etkili yöntem olacaktır, kimyasal kullanmadan önce güvenliğiniz için kullanım talimatlarını muhakkak okuyalım.

Tuvalet Açma Sus-tası Teli

Tıkanıklık Açma Teli

Tıkanıklık Açma Teli

Tuvalet açma sus-tası teli gider açma yöntemi kullanmak her evde olması gereken aletlerden yapı marketlerde bulunması kolay işinize yarayacak el takımlarının başında gelir bu tel tesisatçıların kullandığı tıkanıklık açma robotunun manüel olarak tasarlanmış halidir görselde gösterildiği gibi kullanılması faydalı olacaktır. Resimdeki gibi tuvalet açma susta teli tuvaletin içine sürükleyin ve tutma kolundan manüel olarak çevirin tel sıkışma yaptığında tersine çevirerek telin rahatlamasını sağlayın su gitmeye başladıktan sonra sifonu çekerek diğer atıkların gitmesini sağlayın.

Eğer tüm bu yöntemlerden verim alamıyorsanız tıkanıklık düşündüğünüzden dana büyük demektedir. Bu durumda yapmanız gereken tıkanıklıkla alakalı çalışma yürüten profesyonel firmalardan destek almanız daha doğru olacaktır. Firmamız tuvalet tıkanıklığı açma konusunda uzman personeli ve en yenilikçi robot ve kameralı cihazlarla hizmet vermekte bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İlgili aramalar ve sıkça sorulan sorular?

Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma

Normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır

Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde

Apartmanda tuvalet tıkanması

Banyo tuvalet tıkanıklığı açma

Tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

Tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü

Tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl Yapılır

Daha fazlası için firmamızdan destek alabilir veya yorumlarınızla bizlere destek çıkabilirsiniz. Bilmek istediklerinizi lütfen yorum kısmından gönderin mümkün olduğunca yorumlarınız cevap verilecektir.

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir